ندای سلامت با طبیعت

کتاب خطّی قرابادین کبیر عقیلی خراسانی

اپلیکیشن رایگان کتاب جامع تحفه حکیم مومن اپلیکیشن رایگان واژه نامه مفردات طب سنتی قرابادین کبیر ندای سلامت با طبیعت نرم افزارهای طب سنتی برای گوشی قرابادین یا دروسازی طبیعی

اطلاعیه فروشگاه

جهت سهولت استفاده داروسازان طب سنتی ................................................................................................................................... .. از کتاب مرجع خطّی قرابادین کبیر عقیلی خراسانی ......................................................................................................... .................... .... دسته بندی فهرست گذاری مطالب در مجموعه مقالات بصورت پی دی اف انجام شد استفاده این مقالات را به پژوهشگران و محققین داروساز توصیه میکنیم ............................................................................................................ ................... ... ندای سلامت با طبیعت ..................................................................................................... .............................................................................. مهندس سید رحمت الله انصاری ............................................................................................................................................... همراه : 09123382295

نسخ تریاقات قرابادین کبیر عقیلی خراسانی

نسخ  تریاقات قرابادین کبیر عقیلی خراسانی

ﺗﺮﻳﺎق و ﭘﺎدزﻫﺮ دارویی را ﮔﻮﻳﻨﺪ ﻛﻪ تندرستی و ﻧﻴﺮوی روح را ﻧﮕﻪ می‌دارﻧﺪ ﺗﺎ ﺑﺘﻮاﻧﺪ زﻳﺎن ﺳﻢ را از ﺧﻮد دﻓﻊ ﻧﻤﺎﻳﺪ ﮔﻮ اﻳﻦﻛﻪ ﭘﺎدزﻫﺮ ﻣﺼﻨﻮعی را ﺗﺮﻳﺎق میﻧﺎﻣﻨﺪ و واژه ﭘﺎدزﻫﺮ ﺑﻪ داروﻫﺎی ﭘﺎدزﻫﺮی ﺳﺎده اﻃﻼق میﺷﻮد ﻛﻪ طبیعی و ﻏﻴﺮصنعتی ﻫﺴﺘﻨﺪ و ﺷﺎﻳﺪ ﻧﺒﺎﺗﻴﺎت، شایستگی اﺳﻢ ﺗﺮﻳﺎق را ﺑﻴﺸﺘﺮ از ﻣﺼﻨﻮﻋﺎت داﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻨﺪ و اﺣﺘﻤﺎل اﻳﻦ ﻫﻢ ﻫﺴﺖ ﻛﻪ ﺑﺴﻴﺎر ﺗﻔﺎوت ﻣﻴﺎن اﻳﻦ دو اﺳﻢ ﻧﺒﺎﺷﺪ.

تریاق معرب تریاک فارسی و بقولی معرب لفظی بود که به یونانی به معنی نافع است – اطبا دوایی راکه دافع یا مانع تأثیر سم جانوران باشد تریاق گویند؛ بعضی گفته اند دوای ضد سم اگر مفرد باشد پادزهر و اگر مرکب باشد تریاق نامیده می شود. (الابنیه).

سالانه در مناطق گوناگون کشور افرادی در معرض گزیدگی جانوران و حشرات سمی قرار می گیرند. طب گیاهی قدیمی ترین شکل درمان مسمومیت هاست که از سوی بشر شناخته شده و از دیرباز مورد استفاده قرار می گرفته است. استفاده از این روش درمانی جزمهمی در پیشرفت علم پزشکی رایج به شمار می رود. کاربرد گیاهان به عنوان دارو برای پیشگیری و درمان بیماری ها و مسمومیت هاهمواره مورد توجه متخصصان طب سنتی قرار داشته است. اکنون که جامعه پزشکی جهان به اهمیت روش های درمان طبیعی و مکاتب طب سنتی و مکمل پی برده است، مراکز تحقیقاتی بسیاری در جهان به پژوهش برای به کارگیری روش های مختلف طبی- که سابقه علمی و تاریخی دارند- مشغول می باشند. با این وجود کمتر به شناسایی و مقایسه خواص گیاهان از لحاظ دسته بندی و عملکردی پرداخته شده است. با توجه به گرایش مجدد مردم در استفاده از گیاهان برای دستیابی به داروهای اختصاصی تر و کم عارضه تر،مقایسه اطلاعات بومی و سنتی با دانسته های جدید یکی از راه حل های کارآمد و در دسترس جهت برگزیدن گیاهان سودمند وشیوه های موثر می باشد. در این پژوهش، با جستجو در متون قدیمی طب سنتی و مقایسه آن با دانش نوین، ترکیبات پادزهری گیاهانیکه در درمان گزیدگی ها کاربرد فراوانی دارند، مورد طبقه بندی قرار گرفتند. در همین راستا به بررسی و الویت بندی خواص سم زدایی گیاهان گوناگون در برابر انواع گزیدگی پرداخته شده است. گیاهانی که در مقایسه طب سنتی و مدرن از لحاظ خواص سم زدایی بالاترین امتیاز را کسب نمودند در جدول بندی امتیازات نهایی قرار گرفتند. با بررسی های بدست آمده از کتب مختلف سنتی و مقایسه خواص پادزهری آنها با اطلاعات بدست آمده از کتب جدید سه گیاه بالاترین امتیاز را در رتبه بندی خواص پادزهری کسب نمودند.بدین ترتیب با برنامه های بیوتکنولوژی انجام گرفته بر روی موثرترین گیاهان پس از غربالگری از این ترکیبات می توان بعنوان مدل های مهم برای سنتز داروهای جدید در پزشکی نوین بهره جست. با توجه به نتایج بدست آمده، مطالعات بعدی به منظور بررسی آزمایشگاهی و بالینی خواص سم زدایی گیاهان برتر در کنترل گزیدگی ها و پیشگیری از عوارض آنها پیشنهاد می گردد.

 فرمت فایل پی دی اف

 تعداد صفحه 20پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
توجه: خرید کمتر از 10,000 تومان مشتری گرامی ، برخی بانک ها از جمله بانک ملت اجازه خرید اینترنتی با مبلغ کمتر از 10000 تومان را نمی دهند باتوجه به قیمت این محصول اگر در پرداخت مشکلی داشتید از کارت سایر بانک ها برای پرداخت استفاده کنید.
ایمیل
موبایل
کمک به هزینه درمان بیماران سرطانی
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
taryagh_2130148_9754.zip10.1 MB